Poznejte svoje talenty

Pomocí rozvojové metody CliftonStrengths vám ukáži vaše talenty

a proberu s vámi jak je efektivně využít.

Poznání našich talentů nemusí být vždy úplně jednoduché. Proč? Protože to, co nám skutečně jde, děláme naprosto automaticky, jde nám to přirozeně a nevnímáme, že by to bylo něco výjmečného. Naše silné stránky většinou poznáme až na základě zpětné vazby. Někdy naší zpětnou vazbou může být naše rodina, někdy naši přátelé nebo kolegové. Pokud však chceme vysoce přesnou a uchopitelnou znalost našich talentů, je třeba víc. Proto používám rozvoj silných stránek metodou CliftonStrenths. Díky testu CliftonStrengths a jeho interpretaci, získáte jasnou představu co jsou vaše talenty a jak je rozvíjet v profesním i osobním životě.

Jak to probíhá?

  • → 1. Vyplnění testu silných stránek: Jako první vyplníte online test, který obsahuje 177 otázek (zabere 30-60 minut). Z dvojic tvrzení vždy vyberete, které vás nejlépe vystihuje. Pomůže nám to určit vaše přirozené vzorce chování, myšlení a cítění.
  • → 2. Konzultace výsledků pro pochopení: Potkáme se u konzultace (online nebo osobně) a společně projdeme výsledky, vašich prvních 5 nebo všech 34 talentových témat. Během schůzky zjistíte, v čem jste silní a jak své dovednosti rozvíjet.
  • 3. Rozvojový plán a návazné diskuze pro lepší ukotvení do života: Teď už víte vše, co potřebujete, abyste na sobě mohli dále systematicky pracovat. Mnohem blíže a lépe znáte unikátní kombinaci svých silných stránek, kterou můžete využít k dosahování úspěchů ve všech oblastech života.

Co vám to přinese?

  • → více energie ze zaměření na rozvoj a použití silných stránek,
  • → více životní spokojenosti a naplnění,
  • → větší sebedůvěra a jistota v osobní i profesní rovině,
  • → jasnost v tom čemu se věnovat a co naopak delegovat nebo zajistit subdodavatelem,
  • → vyšší výkonnost nevykoupená nutností věnovat práci více času.

Můj osvědčený postupÚvodní konzultace

Zjistíme, jaké zaměření, bude mít největší přínos a probereme, jak koučovací proces dopomůže vše zrealizovat.První hodina

Nastavíme směr, kterým se společně můžeme vydat, upřesníme cíle, či probereme téma, které vnímáte aktuálně jako nejpodstatnější.Dlouhodobá spolupráce

Setkáváme se dle dohodnuté frekvence, kde je třeba, tam měníme zajeté způsoby myšlení nebo prožívání pomocí funkčních technik a přístupů. Zlepšujeme vaši schopnost dosahovat klíčové výsledky a postupně dosáhnout cílů definovaných pro naši spolupráci.Vítězství

Je příjemné se pozastavit, ocenit se a oslavit dosažené vítězství. Velice často, chce být člověk na základě této zkušenosti koučovaný dál. Nastavujeme nový rámec a cíle.Další osobní růst

Spokojený život, je o neustálém pohybu — probereme a nastavíme kam další pohyb směřovat a zda jej uskutečníme společně, či se na další cestu vydáte sami.

pojďme to probrat„Transformace mě jako lídra, velkou měrou přispěla ke skvělým výsledkům firmy v roce 2018-2019“

Vzhledem k tomu, že jsem se rozhodl vstoupit do výcviku koučů, uznal jsem za vhodné, nechat se koučovat a zažívat pocit jako koučovaný.

Druhý důležitý motiv byl potenciál, který jsem u sebe jakožto lídra vnímal a chtěl ho využít (od zaměření se na to důležité, po komunikaci s lidmi, tendenci kontrolovat vše místo delegování, organizování času).

V rámci koučovacích setkání s Honzou se dařilo objevovat to, co bylo důležité pro pozitivní změnu.

Cestou ke stanoveným cílům se dařilo měnit přístup k lidem, přístup k efektivitě meetingů, zaměření se na to důležité.

Velká změna proběhla v osobním nastavení udržovat věci v pozitivním rámci a z případných chyb se učit a na základě toho růst (osobně i na úrovni týmu a firmy).

Největším přínosem pak byla transformace mě jako lídra, která z mého pohledu velkou měrou přispěla ke skvělým výsledkům firmy v roce 2018-2019, současně v podmínkách „lidské a pozitivní“ atmosféry, přátelské a zároveň profesionální firemní kultury, se zacílením na cíl a přesvědčením, že vždy můžeme být lepší.

Je samozřejmé, že jak firemní situace, tak má současná životní by bez setkávání se s Honzou nebyla tam, kde je a jsem přesvědčen, že na základě tohoto rozhodnutí je firmě a mně osobně lépe, nacházíme se o míle dál a využíváme mnohem více potenciál, který se v nás skrýval a dále objevujeme co ještě skryto zůstává!

— Bohuslav Theimer, jednatel Greiner aerospace CZ spol. s r.o.

číst více


„Ziskání sebedůvěry v rozhodování přineslo smysluplnější život“

Koučování jsem chtěl vyzkoušet s cílem najít své osobní poslání. Spolupráce s Honzou mě pomohla v objevování mého vnitřního já. Honza je zrcadlem s objektivní zpětnou vazbou. Pomohl mi získat sebedůvěru v rozhodování což má u mě za následek smysluplnější osobní život. 3 slova nejvíce vystihující honzův přístup — Podpora, Důvěra a Smysl.

— Ing. Petr Charvát, spolumajitel JPower 8, s.r.o.

číst více


„Soulad mezi rozumem a citem“

Honza mi pomohl podívat se na dané věci z jiné perspektivy, nadhledu. Pomocí vizualizace a své empatie zjistil, že něco jiného říkám a něco jiného mi říká mé srdce. To jsme pak dali do souladu, nyní rozum a cit jdou „ruku v ruce“. Setkání s ním je velice příjemné. Pomohl mi si věci rychle ujasnit. Nijak se to netáhlo, měl „tah na branku“, dával mi prostor pro zamyšlení a hledání cest. Nejvíce mi pomohlo popsat dopodrobna situaci, která mi vadí a pak už šlo najít řešení mnohem lépe. Po 1,5 hodině jsem už věděla, co dělat a kde je „zakopaný pes“.

— Ing. Petra Marková, ředitelka Partners

číst více

„Můj posun v životě byl tak očividný, že jsem inspirovala i své přátele, aby do toho šli.“

Dlouho jsem přemýšlela, jak recenzi napsat, aby to neznělo jako chvalozpěv.

V každém případě musím napsat, že rozhodnutí nechat se koučovat, bylo nejlepší v mém životě.  A to, že se ozval zrovna Honza, určitě nebyla náhoda.  Lepšího kouče jsem si nemohla přát.

Můj posun v životě byla tak očividný, že jsem inspirovala i své přátele, aby do toho šli.  Před koučováním byl můj život šedivý, s občasnými barevnými střípky (dovolená, svátky).  Nyní si umím udělat barevný každý den.  Vrátila jsem se ke svým zálibám, znovuobjevila svoje silné stránky.  Jsem šťastnější, pohodovější.  Dokážu si prosadit to, co je pro mě důležité.  Dokonce jsem několikrát mluvila i na veřejnosti, odprezentovala své projekty.  Umím přijmout pochvalu a dokonce si umím užít pozornost ostatních.  Neříkám, že to jde vždy v pohodě a lehce, je to o trvalé práci na sobě, na svých projektech.   Ale mám podporu svého kouče, vím, že mě nebude hodnotit, že bude v nadhledu a že v případě potřeby bude provokativní.

Těším se každý další hovor, objevování nečekaného.  Při koučování přemýšlím jinak, dostávám se do úplně jiného módu a díky tomu dostávám víc.

— Lucie Kamenická, profesionální koučka a spisovatelka

číst více


„Udělal jsem si jasno, jakým směrem se dál v životě vydat a proč“

Na začátku jsem věděl, že chci něco změnit, ale nevěděl jsme pořádně co a jak. Chytal jsem se spoustu nápadů, ale jak jeden střídal druhý, nikam to nevedlo. Jen k frustraci. A tak se jednou moje myšlenky dostaly ke koučinku a že to by mohlo být to, co dává smysl a co mi může pomoci.

Když jsem hledal jak a kde se o tom dozvědět víc, dostal jsem se přes jednu koučovací akci k Honzovi. Neznal jsem ho předtím, ale po prvním setkání bylo jasné, že s ním budu spolupracovat. Sedlo mi to prostředí důvěry, otevřená a nenucená forma, se kterou mě prováděl našimi setkáními. Díky němu jsem nejprve pojmenoval co měnit a pak se každý týden v jednotlivých oblastech posouval. Myslím, že nejlépe to vystihuje reakce moji kolegyně, která řekla:"za posledních pár dnů a týdnů jsi pro mě prošel nějakou zvláštní proměnou nebo co."

Díky koučování s Honzou, jsem si udělal jasno v tom, jakým směrem se dál v životě vydat a proč. Už se nechytám každého nápadu, ale zaměřil jsem se jen na svoje hlavní cíle a jdu si za nimi. Hodně jsem se změnil. Kupříkladu pohled na okolí, vnímání lidí a komunikaci s nimi. Vnímám také, že po emoční stránce, jsem mnohem více v pohodě. Nakonec díky setkáním s Honzou se mi potvrdilo, že cesta, kterou jsem se rozhodl jít, cesta kouče, je ta pro mě správná, protože funguje. Díky Honzo, bylo to velmi přínosné, inspirativní, profesionální, lidské.

— Petr Štos, Kouč a konzultant

číst více


„Honzův nadhled, nestrannost a techniky mi pomáhají zbavovat se strachů, bloků a špatných návyků“

Ze začátku jsem "jen" hledal způsob, jak být tím nejlepším vedoucím a přitom vést firmu k trvalému růstu. Otec mi právě předával firmu, kterou založil a prakticky z ničeho ji doslova vybudoval potem a krví. Nebylo to lehké. Někdy to skoro vypadalo jako válka! Koučováním a chytře pokládanými otázkami mně ale Honza systematicky "vedl" k mému zamyšlení a já našel řešení i v situacích, kde se zdálo, že řešení už není. Dnes při schůzkách řešíme prakticky vše, co se dotýká mého života, čili rodinu, vztahy, firmu i podnikání v síťovém marketingu.

Koučovací setkání které probíhají telefonicky jsou někdy hodně hloubavé, to když se snažím pochopit, proč třeba reaguji určitým způsobem, někdy nabité, když mám jasnou vizi a sestavujeme kroky plánu a někdy inspirativní, když vizualizujeme to, co si přeji, jak to chci mít, nebo když vylaďujeme nějaký problém.

Honzův nadhled, nestrannost a techniky mi pomáhají zbavovat se strachů, bloků a špatných návyků. I díky našim specifickým setkáním vím, co mám přesně dělat - jaké kroky podniknout, co a jak vyřešit. Koučováním získávám sebejistotu a nástroje, jak čelit výzvám. Ono může vystupování před lidmi, zadávání příkazů zaměstnancům nebo vyjasnění pravidel s otcem vypadat jako jednoduchá věc, ale někdy s tím máte problém a vlastně vůbec nechápete proč!

— Antonín Gabriško, jednatel GAAN - Lesní a zahradní technika

číst více

„Několik měsíců spolupráce, mě posunulo dále o několik let“

Telefonát od Honzy s návrhem koučinku přišel v pravý čas, kdy jsem potřebovala zaměřit svou pozornost na rozvoj profesního života. Nalezením smyslu hry, vytvořením herního plánu, stanovením cílů, charakterových vlastností a dovedností a opakovaných aktivit se mi otevřel nový pohled na mé povolání a těch několik měsíců mě posunulo dále o několik let. Největším
důkazem je narůstající počet spokojených klientů a kontakty na doporučení. Věřím, že bez Honzových otázek, sdílení pocitů, technik které jdou opravdu do hloubky, bych takového
rozvoje za tak krátkou dobu nedosáhla. Avšak koučing mě ovlivnil nejen v pracovním životě. Rozhovory s Honzou mi pomohly změnit můj postoj ke komunikaci s lidmi a díky našim setkáním konečně hraji hru, kterou chci hrát já sama a kterou si užívám.

— Mgr. Bc. Marcela Krajčová, Advokátka a Mediátorka, AK - Vítů

číst více

„Zaměřením pozornosti na klíčové změny v životě a jejich realizace“

Nemůžu si spolupráci s Honzou vynachválit. Na každé setkání jsem se těšil, bylo vždy příjemné a odcházel jsem z něj pozitivně naladěný. Honza mi pomohl zaměřit pozornost na to klíčové, co je třeba v mém životě změnit a podívat se na věci z jiného úhlu pohledu, což vedlo k vymyšlení konstruktivních řešení mých problémů a následné realizaci změn. Díky Honzovi,  jsem se v životě posunul o kus dál.

— Mgr. Michal Bartal, advokát, MELKUS KEJLA & PARTNERS

číst více

„Utřídění myšlenek, přineslo efektivnější organizaci aktivit“

Motivem pro spolupráci s Honzou byla moje potřeba utřídit si myšlenky. Brzy se to začalo projevovat v mých aktivitách, jejichž organizace pro mě byla přehlednější a efektivnější. Naše setkání jsou pro mě vždycky uvolňující a vyjasňující.

— Jakub Zborovský, majitel vinice, Syfany s.r.o.

číst více

„Díky spolupráci s Honzou, můj život mnohem více akceleruje“

Koučování jsem vyzkoušel jako experiment. Měl jsem pocit, že se mi daří a že zvládám být koučem sám sobě, ale i přesto jsem čelil nepříjemným pocitům v určitých situacích (například obava před složitou schůzkou). Honza mi pomohl rozklíčovat příčiny těchto pocitů a díky tomu se cítím v takových situacích uvolněnější. V průběhu mých setkávání s Honzou jsem vždycky překvapený kolik témat zvládneme do hloubky probrat. I díky tomu si více uvědomuji svůj potenciál a vím, co dokážu. V současné chvíli řeším věci, které jsem si říkal, že budu řešit za rok, za dva. S Honzou můj život mnohem více akceleruje.

— Jan Procházka, spolumajitel IT firmy, Data Sentics a.s.

číst více

„Obrat o 180. Od nechuti k práci k měřitelně lepším výsledkům, sebedůvěře a lehkosti“

Ve své pozici manažera jsem zažívala nechuť k práci, nedostatek sebevědomí a měla jsem chuť s tím praštit. Potřebovala jsem změnu. Snažila jsem se najít, kde se stala chyba, jak ji napravit, jak v sobě najít rovnováhu, také způsob, jak být dobrým leaderem a jak se z práce těšit. V prvních dvou hodinách našeho setkání mě setkání s Honzou nasměrovaly o 180° jinam a pomohl mi odstranit i negativní pocity, které ovlivňovaly moje chování. Výsledky byly vidět okamžitě a já byla nabitá sebevědomím a chutí tvořit s lehkostí. Setkání s Honzou jsou plná energie a pocitu, že se dá zvládnout jakákoli výzva. Honza je profesionál s přátelským přístupem. Víte, že se na něj můžete spolehnout a že je v jeho přítomnosti jakékoliv téma řešitelné. Já jsem díky Honzovi mnohem kreativnější, komunikativnější, s týmem dosahuji měřitelně lepších výsledků a také dokáži prezentovat před lidmi s větší lehkostí a sebedůvěrou.

— Iva Vrbová, manažerka TESCO stores ČR, a.s.,

číst více

„Setkání s Honzou, je pro mě jedním z klíčových v životě, a to doslova“

Setkání s Honzou je pro mě jedním z klíčových v životě, a to doslova. Jako kdybych díky němu našla ztracený klíč. Ocitla jsem se v životní etapě, kdy jsem si čím dál silněji uvědomovala nespokojenost, především profesní. Potřebovala jsem se znovu zorientovat, nezapadat dál do bahýnka stereotypu. Hledala jsem pomoc zvenku a přišel objev. Honza mi pomohl pochopit, že si umím pomoct sama. Není to tak samozřejmé, jak to zní. Pro mě to byl zásadní obrat mysli. Vydala jsem se novou cestičkou, není moc ušlapaná, ale raduji se z ní. Díky za trpělivou podporu!

— Helena Varšavská, Literární redaktorka, Kosmas s.r.o.

číst více

„Pravidelným setkáváním jsem přišel k pochopení toho, co je potřeba změnit a jak to změnit“

Naše spolupráce měla za cíl přenést mě přes úskalí změny kariéry, ze zaměstnance na úspěšného freelencera.

Pravidelným setkáváním jsem přišel k pochopení toho, co je potřeba změnit a jak to změnit.

To co na naší spolupráci bylo skvělé a přínosné je to, že jsme šli skutečně "do hloubky". Honza rozvíjel mé myšlenky svými otázkami a technikami a doprovázel k zaměření pozornosti podle aktuální i dlouhodobé potřeby i toho, co si vyžadovala moje nově vznikající role freelancera.

— Na přání anonymizováno

číst více

Mé hodnoty ve spolupráci

Možná právě v nich se najdeme

Autenticita

Stavím s ostatními autentické vztahy. Autenticitu vnímám jako stav bytí v upřímnosti a pravdě, k sobě i k ostatním. Tato "stavba" přináší navázání mnohem důvěrnějších, stabilnějších a otevřenějších propojení s ostatními, které otevírá bezpečný prostor pro zapojení vyšší úrovně kreativity, která je tolik potřebná pro příchod změny, růstu, pro vytvoření nápadů a pro realizaci potřebných akcí a tedy i k dosažení výjimečných výsledků.

Kuráž a síla

Hledím do budoucna a dovolím si přemýšlet o velkých vizích a realizovat je prostřednictvím konkretizovaných plánů za sebe a stejně tak s klienty. Na cestě ke skvělým výsledkům se často nacházejí výzvy a překážky či okamžiky, kdy je třeba vyslovit nekompromisní pravdu a uskutečnit na první pohled nepříjemnou konverzaci či akci. Některé mohou dokonce odradit naše snažení nebo díky nim postupujeme pod náš potenciál. Posiluji odvahu říkat pravdu, konat v pravdě, což s sebou nese objev inovativních možností, nové učení a silnou změnu v životech firem či jednotlivců.

Integrita

Pokud se pro spolupráci rozhodneme, můžete se mnou zažít silný soulad s vaším opravdovým já, s vaší vizí a realizací akcí a výsledků vůči vizi. Stejně tak jako doprovázím vás, kladu i já důraz ve svém životě na konzistenci a harmonii mezi mým smyslem, slovy, akcemi a cíli. Mezi hodnotami a mým stylem života.

Partnerství

Zajímám se o člověka jako o celek, o firmu jako o celek, ne pouze o jeho dílčí roli či část. Přináším kvalitní péči kombinující přísnost a porozumění, abych dosáhl mimořádných výsledků se svými klienty a tedy i změny vašeho světa.

Učení se a rozvoj

Učím se a rostu z racionálního vyhodnocení toho, co v minulosti fungovalo nebo funkční nebylo. K tomuto dopomáhám i svým klientů, což umožňuje postavit daleko silnější přístupy, možnosti, či strategie. Můj drive po zisku nových informacích a přenosu do praxe, posilněný o můj silný zájem dosáhnout mistrovství, zajišťuje neutuchající dosahování výsledků nezávisle na neustále se měnící realitě kolem nás.

Jsem Honza, doprovázím Vás na cestě Při tvorbě výjmečného života

potkejme se